Виртуозен гол на Кайседо от центъра засили Челси към Европа

Челси спечели битката за важното шесто място в Премиър лийг, след като победи с 2:1 Борнемут у дома в последния кръг и остана на три точки пред Нюкасъл и Манчестър Юнайтед. Така след силен финален спринт тимът на Маурисио Почетино си гарантира участие в европейските клубни турнири, като дали ще играе в Лига Европа или Лигата на конференциите зависи и от финала за Купата на Англия следващата седмица. Мойсес Кайседо (17') постави началото днес с първото си попадение за Челси, което ще има сериозни претенции и в битката за гол на сезона. Рахийм Стърлинг (48') също се разписа, а Беноа Бадиашил (49') се отбеляза автогол.

Почетино бе направил две промени в сравнение с мача с Брайтън в сряда. Тиаго Силва, който напуска след края на сезона, излезе като титуляр за последния си мач с екипа на Челси. Мало Густо му отстъпи мястото си. Рахийм Стърлинг стартира за сметка на Михайло Мудрик.

В 11-те на Борнемут имаше цели пет корекции в сравнение с двубоя с Брентфорд. Водещият голмайстор Доминик Соланке бе оставен на пейката за началото заедно с Травърс, Смит, Кели и Уатара. Керкез, Тавърниър, Юнал, Аарънс и Нето стартираха.

Домакините доминираха почти през цялата първа част, като едва в края на полувремето Борнемут започна да поглежда към противниковата врата. Още в първите минути Коул Палмър стреля опасно от границата на наказателното поле, но встрани от далечната греда. В 10-ата Стърлинг поиска дузпа, след като бе побутнат в наказателното поле от Семеньо, но Антъни Тейлър реши, че нарушение няма, а ВАР го подкрепи, въпреки че имаше основания за наказателен удар. В 17-ата минута Кайседо даде преднина на Челси след гол от центъра. Джаксън изведе Стърлинг, но Нето излезе напред и успя да избие с крак, след което да изчисти към центъра. Там обаче еквадорецът овладя и виждайки, че вратарят е далеч, изпрати топката много прецизно във вратата. Това бе и първи гол на Кайседо с екипа на Челси.

Три минути след началото на второто полувреме Рахийм Стърлинг удвои, след като размени подавания с Палмър, напредна отляво и стреля в близкия ъгъл. Още в следващата минута обаче Борнемут върна един гол. Юнал получи на далечната греда, освободи се от Кукурея и стреля. Топката рикошира в Бадиашил и влезе във вратата на Петрович. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на французина.

До края Соланке, който се появи като резерва, имаше златна възможност да изравни, но стреля встрани, а Густу и Нкунку пропуснаха да направят успеха на Челси по-изразителен.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!