ФК Сливен спечели и доближи спасителния бряг

В Сливен, едноименния тим победи отбора на Димитровград с 2:0. Срещата е от 36-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Успехът доближи домакините до спасение от изпадане. Три червени картона белязаха мача. Противно на крайния резултат, Сливен започна плахо. Отърси се от стреса след началния четвърт час. После се впусна в атаки. В 23-ата минута Иван Марев откри резултата. Йордан Панчев пропусна да удвои в 39-ата минута. След 180 секунди Петър Принджев също се размина с гола. При ответната атака Григор Георгиев стреля в ръцете на сливенския страж. Секунди преди почивката, Иван Стоянов овладя, подаде на Принджев, който му върна и ветерана реализира за окончателното 2:0. Стоянов пропусна да се разпише за втори път, секунди след почивката.

Вратарят на домакините спаси сигурен гол на Георгиев в 55-ата минута. В 60-ата след атака на съотборниците му, треньора на Димитровград Георги Каменов отправи реплика към съдията, който го отстрани с червен картон. В 68-ата минута Горан Ахмед от гостите и Стоян Николов от Сливен си удариха главите. Последният получи жълт картон. Николов отправи реплика към рефера и той му вдигна втори жълт и червен картон. Пак за втори жълт и с червен картон беше отстранен Габриел Георгиев от Димитровград в 79-ата минута. Съотборниците му имаха достатъчно възможности да вкарат поне почитен гол.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!