Марица се върна от 0:2 и спечели точка в Ловеч

Литекс и Марица завършиха наравно 2:2 в интересен сблъсък от 33-тия кръг на Втора лига. "Оранжевите" поведоха с 2:0 през първото полувреме, но след почивката "пиратите" се върнаха в мача и си тръгнаха с точка от Ловеч.

Кингсли Бучи откри резултата с глава в осмата минута, а към края на частта отново той се измъкна зад защитата на пловдивчани и реализира втория си гол.

Картината почти се изясни

През вторите 45 минути тимът на Кирил Андонов заигра значително по-добре и стигна до равенството в рамките на 180 секунди. Веселин Марчев се разписа в 76-ата и 79-ата минута.

Литекс остава на 10-ата позиция в класирането с актив от 45 точки, докато отборът на Марица, за който вече е ясно, че от следващия сезон ще е в Трета лига, е на предпоследното място с 29 пункта. В последния кръг ловчалии гостуват на Дунав (Русе), докато за пловдивчани предстои домакинство на Лудогорец II.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!