Унион (Берлин) се спаси след уникална драма с две пропуснати дузпи и гол в самия край

Унион (Берлин) постигна изключително драматична и важна победа с 2:1 над Фрайбург, с която тимът запази мястото си в Бундеслигата. “Железните” пропуснаха две дузпи в хода на мача, като втората бе в продължението на срещата, но добавка на резервата Яник Хаберер (90+2’) след втория пропуснат 11-метров наказателен удар донесе безценния успех на берлинчани. Преди това Бенедикт Холербах бе открил за Унион (68’), а Рицу Доан успя да изравни в 85-ата.

Така Унион се спаси и финишира на 15-о място, с равни точки, но по-добра голова разлика от 16-тия Бохум, който ще трябва да играе бараж за оцеляване с 3-тия във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф). Берлинчани счупиха каръка и записаха първи успех след седем поредни срещи без победа. Фрайбург пък завършва на 10-о място в класирането, с равни 42 точки с Хайденхайм и Вердер, но и най-лоша голова разлика. За тима това бе пети пореден мач без успех.

Унион бе по-активният тим през голяма част от мача и 37-ата минута Унион (Берлин) получи дузпа за игра с ръка на Джорди Макенго, като бе отсъдена след намеса на ВАР. 11-метровият наказателен удар бе изпълнен от Йосип Юранович, чийто удар обаче бе отразен от стража на Фрайбург Ноа Атуболу. Малко след това изстрел на Йорбе Вертесен от домакините също бе спасен от вратаря на гостите.

По-добрата игра на “железните” през второто полувреме доведе до гол. В 68-ата минута Бенедикт Холербах откри резултата с хубав далечен изстрел от дъгата на наказателното поле. Пет минути преди края на редовното време обаче Фрайбург успя да изравни. Центриране на Винченцо Грифо намери Рицу Доан, а японецът с глава намери мрежата на Фредерик Рьонов - 1:1.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В продължението на мача Максимилиан Егещайн от гостите наруши правилата в наказателното си поле срещу Данильо Дуки и реферът Кристиян Дингерт отсъди втора дузпа за Унион. Този път зад топката застана Кевин Фоланд, който стреля от бялата точка, но след докосване на Атуболу топката се удари в страничната греда. Най-бързо обаче реагира резервата Яник Хаберер, който довкара с десния крак за 2:1 и хвърли в екстаз всички на “Старото лесничейство”. До края на срещата Унион успя да задържи ценния си успех и се спаси.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!