Ройс се прости с гол с феновете на Борусия Дортмунд, "жълто-черните" завършиха с подобаващ успех преди финала в ШЛ

Борусия Дортмунд завърши по отличен начин настоящия сезон 2023/24 и в последния кръг надделя с категоричното 4:0 над последния в класирането Дармщат. Срещата бе изключително специална и за капитана на жълто-черните Марко Ройс, който успя да се разпише в 38-ата минута в последния си мач за клуба. Освен него точни за домакините бяха Ян Маатсен (30’), Юлиан Брант (72’) и Донийл Мален (88’). Още преди началото на срещата най-верните фенове на Борусия Дортмунд отдадоха своята благодарност и любов към Ройс с впечатляваща хореография в негова чест.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините, които в първия половин час пропуснаха няколко добри възможности за гол. Така се стигна до 30-ата минута, когато нова тяхна атака след няколко опита в крайна сметка бе завършена с хубаво попадение от Маатсен, който реализира с изстрел извън наказателното поле. Легендата на Борусия Дортмунд и дългогодишен капитан на отбора вкара втори гол само осем минути по-късно, когато реализира директно от пряк свободен удар. Именно крилото можеше да добави и второ попадение на сметката си в края на първата част, но този път не успя.

Очаквано втората част започна на по-ниско темпо с оглед на резултата и разликата в класите. Домакините можеха да увеличат преднината си след час игра, когато Карим Адейеми получи добра топка в наказателното поле и стреля опасно в левия ъгъл, но Марсел Шюнен успя да спаси. Все пак до четвърти гол се стигна двайсетина минути преди края на мача, когато Юлиан Бранд заходи от левия фланг зад гърба на бранителите, получи в добра позиция и с десния си крак вкара за 3:0. Точка на спора бе сложен няколко минути преди края на редовното време благодарение на Донийл Мален. Нидерландското крило затвърди добрите впечатления, които натрупа през този сезон с отличен пробив, който завърши с удар в десния стълб на вратаря, но той отново успя да стигне до топката и да реализира четвърти гол.

Като цяло Борусия Дортмунд се прощава с един разочароващ сезон, след като отборът на Един Терзич, който през миналата кампания изпусна титлата именно в последния кръг от сезона. Те все пак могат да завършат триумфално сезона, тъй като след точно две седмици ще се изправят на финала в Шампионската лига срещу Реал Мадрид.