Виляреал излъга Жирона и продължава да мечтае за Европа

Отборът на Виляреал записа изключително ценна победа с 1:0 като гост срещу тима на Жирона в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Победният гол отбеляза Бертран Траоре (59').

Това бе едва второто поражение на каталунците у дома за сезона.

Трите точки изкачиха “жълтата подводница” на осмото място и запази надеждите за европейски излаз. Жиронци пък не успяха да изместят временно регионалния си съперник от второто място, което означава, че шансовете за сребърните медали драстично намаляват.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите. В 9-ата минута Бертранд Траоре шутира от обещаваща позиция, но стражът на домакините Пауло Гасанига отрази.

В 28-ата минута Виктор Циганков отправи опасен удар, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Филип Йоргенсен. Савио тръгна на солов рейд в 32-рата минута, но ударът на футболиста на Жирона бе блокиран от бранител на Виляреал.

Две минути по-късно Артьом Довбик получи топката в наказателното поле на гостите и отправи удар, който обаче бе отразен от Йоргенсен в 34-ата минута.

Виляреал бе по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме. В 59-ата минута Гонсало Гедеш напредна чрез дрибъл и навлезе в наказателното поле на Жирона, за да шутира. Ударът му обаче бе блокиран. Последва добавка от страна на Бертранд Траоре, който прати топката в мрежата.

Виктор Циганков стреля от границата на наказателното поле на Виляреал в 63-ата минута, но топката рикошира право в напречната греда. Жирона пропусна златен шанс да изравни в 66-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Виляреал Давид Лопес стреля с глава, но бранител на гостите успя да блокира в последния възможен момент.

В шестата минута от добавеното време Виляреал остана с човек по-малко на терена, след като Кико Фемениа си изкара втори жълт и респективно червен картон.

До края на срещата Жирона продължи да търси изравнителното попадение, но каталунците не съумяха да го сторят и логично загубиха след силната игра на Виляреал във фаза защита по време на целия сблъсък.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!