Райо Валекано измъкна ценна точка на “Местайя”

Валенсия и Райо Валекано не можаха да си отбележат и завършиха 0:0 в мач от 35-тия кръг на Ла Лига. Точката може би ще се окаже доста по-ценна за гостите, които все още са застрашене от изпадане. И двата тима прекъснаха серията си от загуби, като Валенсия беше с три поредни поражения и остава на 8-о място, на шест точки от топ 6 три кръга преди края. Райо пък имаше два последователни неуспеха, но с днешното равенство дръпна с шест пункта на 18-ия в класирането Кадис.

Гостите първи можеха да открият резултата в 29-ата минута, когато Серхио Камейо стреля опасно отблизо с воле, но стражът на Валенсия Георги Мамардашвили успя да избие в корнер. Две минути преди края на първата част пък Серхи Канос пробва  далечен изстрел, но тук пък вратарят на Райо Столе Димитриевски се намеси.

В 60-ата минута Валенсия изпусна страхотно положение, като след страхотен пробив на Тиери Корея той подаде към влезлия като резерва Роман Яремчук, който от чиста позиция не успя да реализира. Четири минути по-късно Уго Дуро стреля опасно с глава след центриране, но Димитриевски  успя да се намеси. В 71-вата минута пък Алваро Гарсия от Райо изскочи сам срещу Мамардашвили, но грузинският страж успя да му избие топката, а секунди след това изчисти и пред връхлитащия Камейо. Шест минути преди края на редовното време отново гостите можеха да отбележат, след като далечен удар на Унай Лопес рикошира и трябваше пак Мамардашвили да се намесва, като топката се удари и в страничната греда на Валенсия. В крайна сметка обаче попадения не паднаха и срещата завърши при нулево равенство.

Снимки: Imago