Санкт Паули се завърна в Бундеслигата след 13 години отсъствие

Един от най-култовите германски отбори Санкт Паули официално се завърна в Бундеслигата след 13 години отсъствие! Това стана факт след победата на тима от Хамбург с 3:1 днес над Оснабрюк.

Санкт Паули вече е недостижим на първите две места във Втора Бундеслига кръг преди края, като тимът има точка пред другия вече класирал се за елита отбор на Холщайн (Кил). Ясен и тимът, който ще завърши на трето място и ще играе бараж с 16-тия в Бундеслигата и това е Фортуна (Дюселдорф).

Холщайн (Кил) с историческа промоция

Победата за Санкт Паули дойде след две попадения на английския нападател Одалапо Афолаян, а халфът Марсел Халтер също се разписа. В последните минути на срещата гостите вкараха почетен гол от дузпа.

Санкт Паули за последно игра в Бундеслигата през сезон 2010/2011. Клубът е известен с екзалтираните си фенове, голяма част от които са с крайнолеви възгледи. След последния съдийски сигнал на победата над Оснабрюк днес привържениците нахлуха на терена.