Болоня удължи кошмарите на Наполи и докосва Шампионската лига

Болоня се доближава все повече до участие в Шампионската лига. Тимът на Тиаго Мота направи важна крачка към тази цел след успех с 2:0 при гостуването си на Наполи. С тези три точки Болоня дори изпревари временно Ювентус и е на трето място в класирането.

Кошмарът за миналогодишния шампион на Италия продължава. Неаполитанците нямат победа в последните си пет мача и само един успех в последните си десет срещи. На този етап изглежда, че тимът няма да успее да се класира за евротурнирите.

Двубоят имаше вихрено начало, в което Болоня отбеляза два гола в рамките на три минути. След като удар и центриране бяха блокирани топката се озова в Дан Ндойе пред вратата и той откри реззултата с първия си гол за сезона. Секунди по-късно след ъглов удар Стефан Пош удвои аванса на гостите.

Наполи можеше да се върне в мача в 21-ата минута. Матео Политано обаче пропусна дузпа. Домакините не успяха да създадат много положения. Удар на Лоботка облиза гредата, а след почивката Равалия направи блестящо спасяване след удар на Осимен от малък ъгъл. Единствената лоша новина за Болоня беше контузията на Джошуа Зиркзее, който напусна терена със сълзи на очи.