Челси с обрат за две минути и нова победа

Челси записа трета поредна победа, но тя дойде доста трудно. Тимът на Маурисио Почетино спечели с 3:2 гостуването си на Нотингам след късен обрат. След този успех "сините" са с равен брой точки с шестия Нюкасъл и три точки пред Манчестър Юнайтед. Трите тима се борят за последните две места, класиращи за евротурнирите. Нотингам пък пропусна да си осигури оставането в елита. След развитието на днешните мачове Форест имаше нужда от точка, за да направи това.

Михайло Мудрик откри резултата в осмата минута, а Уили Боли изравни в 16-ата. Бившият играч на Челси Калъм Хъдсън-Одой даде преднина на Форест в 74-ата минута преди резервата Рахийм Стърлинг за изравни. Николас Джаксън донесе победата на "сините" с попадение в 82-ата минута.

Домакините стартираха активно и още във втората минута Ууд бе изведен на добра позиция. Нападателят опита да прехвърли вратаря, но не особено успешно. Тимът на Нуно Еспирито Санто имаше инициативата и организира още няколко атаки, но при първата възможност за гостите получи гол. В осмата минута великолепно подаване на Коул Палмър изведе Мудрик зад защитата. За украинеца това е пети гол в първенството за този сезон, след като миналия нямаше нито един.

Нотингам не се притесни от ранния гол, а увеличи усилията си в предни позиции. Веднага се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостити, но Йейтс завърши атаката с удар над вратата. Изравняването дойде бързо - в 16-ата минута. Центриране на Гибс-Уайт от фал бе засечено от напълно непокрития Боли и топката се озова в мрежата след отклоняване от страна на Галахър. Ситуацията бе разглеждана за засада, но попадението бе потвърдено.

Ситуациите продължиха да се редят и пред двете врати. Крис Ууд на два пъти бе на позиции за решителен удар, но не бе достатъчно точен. Николас Джаксън пък провали две атаки преди да направи сериозен пропуск. В 33-ата минута той бе изведен след поредното великолепно подаване на Палмър. Нападателят бе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Боли пък можеше да отбележи втория си гол в мача, но Бадиашил изчисти пред голлинията. В самия край на полувреме Ууд получи нова възможност, но ударът му от въздуха не затрудни Петрович.

След почивката срещата продължи да е равностойна, но домакините действаха малко по-агресивно. В 53-ата минута Йейтс стреля, а ниският му удар се отклони в лявата греда на Петрович. Челси отговори с добра атака и отлична възможност за Палмър, но той стреля неточно. Малко след това дойде пропускът на сезона. Хъдсън-Одой успя прекрасно да намери Гибс-Уайт, а неговият удар с глава срещна гредата. Топката отиде на крака на Ууд, който бе на около три метра от голлинията, но някак успя да не уцели вратата.

Атаките на двата отбора се представяха доста по-добре от защитите. В 63-ата минута лондончани бяха близо до гол. След центриране на Галахър Тиаго Силва отклони топката с глава и тя се удари в гредата. Палмър получи добър шанс, след като бе съборен малко пред наказателното поле. Голмайсторът на гостите обаче стреля в стената.

Последваха атаки на Форест и удар от дистанция на Айна. Бързо нападание на домакините пък завърши с удар на Хъдсън-Одой в гредата. Влезлият като резерва Кристофър Нкунку стреля над вратата. Секунди по-късно Хъдсън-Одой изведе Нотингам напред след прекрасен удар.

Почетино извърши няколко смени и те успяха да променят развоя на мача. В 79-ата минута на терена се завърна капитанът на "сините" Рийс Джеймс. Веднага след влизането му Челси изравни. Стърлинг, който също влезе като резерва, напредна и с прецизен удар прати топката в мрежата. Не бяха изминали и две минути и гостите стигнаха до още един гол и до пълен обрат. Джеймс проби отдясно и центрира, а Джаксън с глава този път бе точен и направи резултата 2:3. До края Нотингам не успя натисне, а Густо имаше шанс за нов гол за гостите.

НОТИНГАМ - ЧЕЛСИ 2:3
0:1 - Мудрик (8)
1:1 - Боли (16)
2:1 - Хъдсън-Одой (74)
2:2 - Стърлинг (80)
2:3 - Джаксън (82)