Гол в 99-ата минута може да лиши Жирона от среброто

Отборът на Жирона направи равенство 2:2 срещу тима на Алавес в среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. За хита на сезона головете отбелязаха Ерик Гарсия и Янхел Ерера (44’), а за домакините се разписа на два пъти Йон Гуриди (12’, 90’+9’).

По този начин “каталунците” направиха грешна стъпка в борбата за сребърните медали и при евентуална победа на Барселона през уикенда ще има нова промяна отново на второто място само три мача преди края на шампионата.

Гостите започнаха по-активно срещата и съумяха да стигнат да гол още в 4-ата минута, когато Виктор Циганков центрира от корнер към Ерик Гарсия, който засече топката във вратата на домакините.

Алавес отговори в 12-ата минута, когато Джулиано Симеоне комбинира с Йон Гуриди, който не се поколеба да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пауло Гасанига, за да възстанови паритета.

Савио получи топката на границата на наказателното поле на Алавес и не се поколеба да стреля към вратата, но Хесус Оуоно направи страхотно спасяване в 36-ата минута.

Жирона съумя отново да поведе в 44-ата минута, когато Артьом Довбик подаде към Янгел Ерара, който стреля от границата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Алавес.

Гостите продължиха да бъдат по-активният от двата тима на старта на второто полувреме. В 47-ата минута Иван Мартин отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Оуоно.

Жирона продължи да натиска, а в 50-ата минута на Оуоно му се наложи да прави ново феноменално спасяване, след като отрази силен изстрел на Артьом Довбик в 50-ата минута.

Дълбоко в добавеното време дори се стигна до спречкване между футболистите на Алавес и доктора на Жирона, който оказва помощ на пострадалия Ян Коуто.

В деветата минута на добавеното време Алавес успя да изнерви максимално Жирона и драматично изравни. Йон Гориди се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на гостите след изсипана топка и успя да прати топката в мрежата, за да донесе точката на своя тим.