Славия се разправи с 10 от ЦСКА 1948 и се върна в битката за Европа

ЦСКА 1948 допусна тежко домакинско поражение с 0:2 от Славия в мач от 33-ти кръг на efbet Лига. Денислав Александров откри резултата в 42-ата минута, а в 65-ата Тони Тасев удвои.

21 ЦСКА 1948 0:2 Славия

Ключова за развитието на двубоя се оказа 34-ата минута. Тогава съдията Георги Иванов и ВАР арбитърът Кристиана Гутева подминаха спорно положение за дузпа в полза на "червените", а секунди по-късно Росен Божинов бе изгонен с директен червен картон.

Това даде солидно предимство на Славия, който и до този момент играеше по-добре, тъй като малко преди това Тасев пропусна дузпа. През втората част футболистите на Загорчич можеха да спечелят и далеч по-убедително, но гредата и няколко отлични спасявания на Маринов ги лишеха от още попадения.

Срещата бе от решаващо значение и за двата отбора. При успех "червените" се превръщаха в основен фаворит за седмото място и същевременно щяха да елиминират "белите" от битката за него. Със спечелените три точки Славия се върна в борбата, тъй като се доближи на само пет точки от въпросното 7-мо място.

Иначе в 6-ата минута Илиев преодоля двама съперници и падна на тревата, претендирайки, че е фаулиран в наказателното поле на Славия, но реферът остана безмълвен и не отсъди дузпа.

В 21-ата минута Теодор Иванов не прецени правилно ситуация в наказателното поле на своя отбор и фаулира Николов, а съдията Георги Иванов не се поколеба да отсъди дузпа в полза на Славия. Тасев стреля от бялата точка, но Маринов спаси.

Секунди по-късно опасен диагонален шут на Александров излезе в аут. ЦСКА 1948 отговори с добър удар на Талис от фал в 24-ата минута, но Вуцов внимаваше и изби. Пет минути след това Топузов завърши атака на "червените" отляво с изстрел от двайсетина метра. Първоначално Вуцов изпусна топката, но след това я улови.

След половин час игра Александров се справи с Василев и върна за Минчев. Халфът финтира съперник и отправи удар с левия крак от границата на пеналта, който излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда.

Домакините отговориха с опасен шут на Талис в 34-ата минута, но Вуцов изби в корнер. След неговото изпълнение Генев игра с ръка при опит да си поеме топката, но съдията не отсъди дузпа в полза на ЦСКА 1948. Той не бе подпомогнат и от ВАР арбитъра Кристияна Гутева, която също замълча.

Последва атака на "белите", но топката стигна до вратаря Маринов. Той я подаде в центъра към Божинов. Младият централен защитник не се ориентира добре в ситуацията и позволи на Николов да му я отнеме, след което го фаулира, а реферът Иванов не се поколеба да му покаже директен червен картон.

Минчев се нагърби с изпълнението на фала и стреля много добре, но Маринов изби.

Останали с човек повече футболистите на Загорчич притиснаха съперника и в 42-ата минута откриха резултата. Николов намери Керчев отляво на фланга. Левият краен защитник центрира остро, а Александров вкара ефектно от въздуха пращайки топката под напречната греда.

В 57-ата минута Тасев центрира за Георгиев, който отклони с глава, но покрай вратата. Седем минути по-късно Славия удвои своята преднина. Томбак центрира отдясно по земя, Тасев се измъкна от бранителите и стреля от упор, но Маринов изби. Крилото на "белите" догони топката и шутира не много силно и от малък ъгъл, като я мушна между краката на Фуртато и вратаря за 2:0.

В 75-ата минута Славия като по чудо не вкара още едно попадение. Стоянов нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към непокрития Тасев. Крилото си спря топката и стреля от 14-15 метра, но над вратата.

В 80-ата минута и резервата Сораков бе близо до гол, възползвайки се от грешка на Талис, но ударът му по земя срещна дясната греда.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 0:2

0:1 Денислав Александров 42
0:2 Тони Тасев 65

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 21. Ценов, 17. Илиев, 99. Топузов, 7. Талис, 9. Карагарен, 25. Сердюк

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 4. Генев, 37. Керчев, 93. Соле, 73. Минчев, 71. Стоянов, 7. Александров, 88. Тасев, 10. Николов

Снимки: Борислав Цветанов