Мартин пред Акоста в първата тренировка в Льо Ман

Лидерът в класирането в MotoGP Хорхе Мартин (Прамак Дукати) беше най-бърз в първата свободна тренировка за Гран При на Франция в Льо Ман, който изпревари с 0,273 секунди втория - Педро Акоста (Тех3 ГасГас).

Маверик Винялес (Априлия) допълни топ 3, след като записа най-бързата си обиколка с нова задна средно твърда гума, а Мартин постигна 1:31.421 минути за първото място с нова задна мека гума.

Дукати: Трима се се борят за мястото в заводския отбор

Освен пилотите на Дукати в битката за първата позиция участва и Акоста, който обаче загуби най-бързата си обиколка - 1:31.658 минути, заради неспазване на ограниченията на трасето.

Баная най-накрая получи една от каските на Роси

Винялес зае третото място с 1:31.678, а след него се подредиха Франческо Баная (Дукати) и Алекс Маркес с другия мотоциклет на Грезини.

Малко преди края на тренировката на завой №11 падна Брад Биндер (КТМ), а най-напред от пилотите на Ямаха завърши Алекс Ринс - 13-и, сред тези на Хонда най-бърз се оказа Йоан Зарко (LCR Хонда) - 16-и.

Снимки: Gettyimages