Спортика (Благоевград) спечели дербито с ЛП Супер спорт

Спортика (Благоевград) се наложи над ЛП Супер спорт с 2:0 в дербито от 23-тия кръг на женското футболно първенство, играно в София. Вени Сърбинска откри резултата в 37-мата минута, а след почивката Василена Стефанова (72') също се разписа. Срещата беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

С успеха Спортика изпревари днешния си съперник в класирането и вече заема третото място. Столичният тим пък е на пета позиция.

Гостите от Благоевград започнаха срещата по-активно, но така и не успяха да реализират в първия половин час игра. Натискът продължи, а логичното се случи в 37-мата минута, когато Вени Сърбинска беше изведена на отлична стрелкова позиция и хладнокръвно се разписа.

И след почивката Спортика беше по-добрият тим на терена, но отново липсваше завършващият удар, а и добрите намеси на Роксана Шахънска не позволиха второ попадение.

В 72-рата минута гостите организираха страхотна контраатака - Сърбинска изведе Шопска, а тя намери Василена Стефанова, която беше оставена непокрита в наказателното поле на ЛП Супер спорт и без никакви проблеми покачи на 2:0.

В заключителните минути на мача домакините имаха две добри възможности, oт които обаче не успяха да се възползват и останаха без почетен гол.

ЛП Супер спорт 0:2 Спортика (Благоевград)

0:1 Вени Сърбинска (37)
0:2 Василена Стефанова (72)

Стартови състави:

ЛП Супер спорт: 1. Шахънска, 11. Станева, 2. Милчева, 4. Калинова, 10. Тенева-Овчарова, 5. Найденова, 8. Петрова, 16. Спирова, 9. Янкова, 14. Орльова, 22. Райкова;

Спортика (Благоевград): 12. Караколева, 16. Церовска, 2. Каменова, 10. Халянова, 4. Чалъкова, 19. Тодорова, 11. Стефанова, 13. Иванова, 22. Сърбинска, 9. Шопска, 20. Руменова.