Фенербахче и Олимпиакос се добраха драматично до Финалната четворка в Евролигата

Днес се изиграха последните два мача от 1/4-финалните плейофи в Евролигата, след които станаха ясни и последните два участника във Финалната четворка в Берлин. Това са Фенербахче и Олимпиакос, който постигнаха драматични победи, съответно над Монако и Барселона, за да намерят място в следващата фаза на турнира. Те се присъединиха към Реал Мадрид и Панатинайкос. Испанският гранд се наложи с 3-0 успеха над Баскония с българския национал Коди Милър-Макинтайър, а "детелините" спечелиха с 3-2 успеха серията с Макаби Тел Авив.

В първата среща за вечерта Фенербахче победи с 80:79 (13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9) Монако след продължение като гост в петия мач между двата отбора от четвъртфиналите. Съперниците изиграха изключително драматичен двубой, като не успяха да се победят в редовното време и се стигна до продължение в Княжеството. Добавените 5 минути също се превърнаха в истинско дерби, като в крайна сметка късметът беше на страната на турския гранд, който надви съперника си с 1 точка в края.

Скоти Уилбекин и Ник Калатес вкараха по 14 точки за "фенерите", а Тарик Биберович наниза 13 точки. За Монако Майк Джеймс беше над всички с 20 точки, а Донатас Мотеюнас добави 16 точки.

По-късно се проведе и вторият ключов мач за вечерта. В него отново гостите триумфираха. Олимпиакос се наложи с 63:59 (9:12, 16:15, 15:13, 23:19) над Барселона в Испания. По този начин гърците спечелиха серията с 3-2 победи и също продължават към Финалната четворка.

Направи впечатление, че мачът бе доста нервен и слабо резултатен. До края на третата четвърт двата тима си бяха отбелязали едва по 40 точки. В края обаче бившият тим на Александър Везенков успя да наложи волята си и да измъкне победата.

Най-голям принос за успеха на гостите имаше Шакийл Маккисик с 12 точки, а Никола Милутинов завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби. За домакините пък се отличи Николас Лапровитола със 17 точки, а Уили Ернангомес вкара 9.