Селта направи спасителната крачка

Селта си гарантира на 99% място в испанския елит и през следващия сезон след драматичен домакински успех с 3:2 над Виляреал в мач от 34-тия кръг. По този начин, при оставащи по четири срещи, тимът от Галисия е на 8 точки от Кадис, който е първи под чертата. “Жълтата подводница” пък регистрира удар по амбициите си за място в евротурнирите.

Яго Аспас и неговите съотборници се възползваха от лековатия начин, по който Виляреал предостави на съперника възможността да спечели. Гостите поведоха в 12-тата минута след хубав удар на бившия играч на Ливърпул Алберто Морено.

Веднага след това обаче халфът Санти Комесаня (17’) си изкара наивен червен картон за безсмислено грубо нарушение. По този начин Селта получи правото да играе с човек повече за период от около 80 минути.

Освен това в 22-рата минута Алекс Баена от Виляреал извърши ненужно нарушение срещу Аспас в наказателното поле, заради което Селта получи право да изпълни дузпа. Капитанът на домакините не сгреши от бялата точка - 1:1.

В 39-ата домакините вече водеха след точен удар с глава на Йорген Странд Ларсен.

Междувременно футболистите на Селта удариха и две греди и изглеждаше, че е въпрос на време да стигнат до успокоително трето попадение.

Виляреал обаче се върна в двубоя с изравнителен гол за 2:2, дело на Гонсало Гедеш в 65-ата минута.

Яго Аспас обаче не беше казал последната си дума. В 82-рата той центрира към резервния нападател Анастасиос Дувикас, който с плонж реализира за победното 3:2.