Брайтън препъна Астън Вила

Брайтън спечели с 1:0 домакинството си на Астън Вила. Единственото попадение в мача реализира Жоао Педро в 87-ата минута. Тогава той пропусна дузпа, но при добавката прати топката в мрежата. Тимът на Роберто Де Дзерби имаше предимство през голяма част от срещата и заслужено стигна до успеха. “Чайките” вкара гол и в 68-ата минута, но тогава попадението на Паскал Грос бе отменено след намесата на ВАР поради засада.

Бирмингамци имат аванс от седем точки пред Тотнъм в битката за четвъртото място. Въпреки че “шпорите” са изиграли два мача по-малко, Вила продължава да е в отлична позиция да спечели последното място, даващо право на участие в Шампионската лига. Брайтън бе в серия от шест поредни мача без успех, а днешната победа го изкачи на 11-та позиция.

След разочароващата загуба през седмицата от Олимпиакос Астън Вила не успя да се вдигне за днешния мач, а в тима се усещаше и умора. Единствената добра новина за тях бе отличното представяне на Робин Олсен, който замени на вратата контузения Емилиано Мартинес. Вратарят направи някои отлични спасявания и отрази дузпата в 87-ата минута, но нямаше какво да направи при добавката на Жоао Педро.