Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 5:0

Верстапен с първи полпозишън в Маями

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели за първи път квалификацията в Маями и записа 38-я си полпозишън в кариерата. Макс успя да се доближи до рекорда на Ален Прост от началото на сезон 1993, когато Професора спечели първите 7 квалификации, а сега Макс има шест поредни полпозишъна от началото на кампанията.

Макс си осигури първото място на старта с първата си бърза обиколка в третата част на квалификацията, като при вторите опити нито един от пилотите в челото не успя да подобри постижението си. Сцеплението изчезна в края на сесията и пилотите се оплакаха, че трасето е станало твърде хлъзгаво.

Верстапен с комфортна победа в спринта в Маями

Втори на старта ще застане Шарл Леклер с Ферари, а трети остана съотборникът му Карлос Сайнц, който дели втора редица с другия пилот на Ред Бул Серхио Перес.

Двамата съотборници в Макларън Ландо Норис и Оскар Пиастри окупираха трета редица, а на четвърта се наредиха Джордж Ръсел и Люис Хамилтън, като 7-кратният световен шампион успя да подобри класирането си в последната си бърза обиколка и от 10-о място мина на 8-а позиция. Топ 10 допълниха Нико Хюлкенберг с Хаас и Юки Цунода с RB.

Верстапен си гарантира лидерството във Формула 1 след Гран При на Маями

Неприятната изненада в хода на квалификацията се оказа отпадането на двамата пилоти на Астън Мартин Фернандо Алонсо и Ланс Строл, които не успяха да излязат от втората част и останаха 14-и и 11-и, а класиралият се на 4-о място в спринта Дениъл Рикардо с другата кола на RB остана едва 18-и в квалификацията.

Снимки: Gettyimages