Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Волфсбург нямаше проблеми с последния

Волфсбург записа убедителна победа над последния в класирането Дармщат, който изпадна във Втора Бундеслига преди седмица. “Вълците” спечелиха с 3:0 след два ранни гола на Патрик Вимер и Йонас Винд и попадения в самия край на резервата Вацлав Черни. Трите точки бяха важни за домакините и с тях те се отдалечиха от зоната на изпадащите.

Отборът на Ралф Хазенхютъл започна силно двубоя и стигна до два гола до десетата минута. Вимер се възползва от лошо изчистване на Юстван, а секунди по-късно Винд удвои аванса на домакините. Играчите на Дармщат допускаха доста грешки и имаха сериозни проблеми със скоростните атаки на съперника.

В средата на първото полувреме Волфсбург намали темпото, но продължи да има тотален контрол върху случващото се на терена. Малко преди почивката Вимер се размина с нов гол, след като стреля с глава, а топката мина малко над вратата. През втората част “вълците” продължиха да доминират, но не бяха толкова агресивни, а пробваха няколко удари от дистанция. Третата им поредна победа не бе под съмнение, когато в добавеното време Черни отбеляза третото попадение в мача.