Кливланд не успя да затвори серията срещу Орландо, въпреки 50-те точки на Донован Мичъл

Кливланд Кавалиърс и Орландо Меджик ще играят седми мач в серията помежду си от първия кръг на плейофите в НБА. Тази нощ Орландо се наложи със 103:96 и съхрани шансовете си да елиминират съперник след края на редовния сезон за първи път от 14 години.

Донован Мичъл изигра блестящ двубой за Кливланд, като завърши с 50 точки, но най-впечатляващото е, че той отбеляза последните 22 точки за тима си, включитело всички 18 в заключителната четвърт. Това обаче не се оказа достатъчно за “кавалерите”, които ще посрещат съперника си в неделя в решителния седми мач. До момента и двата отбора спечелиха домакинствата си в серията.

Паоло Банкеро наниза 27 точки за Орландо, а 26 добави Франц Вагнер. Джейлън Съгс вкара 6 тройки и завърши с 22 точки за победата на тима от Флорида.

“Научихме много в тези мачове. Вече знаем кое работи в наша полза и кое - не”, коментира след успеха Банкеро.

Дариъс Гарланд оказа най-сериозна помощ на Мичъл за Кливланд със своите 21 точки, но се умори в последните минути. Гостите сполучиха само в 7 от 28-те си опита от далечна дистанция.

Липсата на контузения център Джарет Алън също се отрази негативно на “кавалерите”.

Снимки: Gettyimages