Сериозни пропуски оставиха Лутън сред изпадащите

Лутън и Евертън завършиха 1:1 в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг. Резултатът е голямо разочарование за домакините, които с евентуален успех щяха да се измъкнат от зоната на изпадащите за сметка на Нотингам Форест. "Шапкарите" пропиляха няколко чисти положения в заключителните минути и значително намалиха шансовете си да оцелеят в елита.

Евертън вече си гарантира оставането сред най-добрите и игра без напрежение. "Карамелите" излязоха напред в резултата в 24-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин се разписа от дузпа, а Лутън изравни чрез Илая Адебайо малко след това.

В началото Томас Камински имаше важни намеси, с които попречи на Евертън да поведе. В 23-ата минута след центриране от корнер Теден Менги повали в наказателното поле Джарад Брантуейт. Първоначално реферът Тим Робинсън подмина ситуацията, но след преразглеждане с помощта на ВАР отсъди дузпа и Калвърт-Люин отбеляза седмия си гол през сезона.

В 31-ата минута дълъг пас на Алберт Сами Локонга стигна до Адебайо, който овладя топката на гърди и с плътен шут я заби в мрежата на гостите. Нападателят на Лутън се пребори в наказателното поле с Ашли Йънг, а след това не остави шансове за реакция на Джордан Пикфорд. Домакините продължиха да са по-активни и след почивката, но Камински също имаше доста работа и отново спаси отбора си след удар на Джак Харисън и рикошет.

В заключителните минути отборът на Роб Едуардс опита всичко, за да се добере до победата. Веднъж бранител на Евертън изчисти топката малко пред голлинията, а в самия край на мача в наказателното поле на гостите стана голямо разбъркване, но гол така и не падна.

Снимки: Gettyimages