Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Рубльов спря победната серия на Алкарас в Мадрид

Руснакът Андрей Рубльов се наложи над защитаващия титлата си Карлос Алкарас с 4:6, 6:3, 6:2 на тенис турнира в Мадрид от сериите "Мастърс" с награден фонд 7,877 милиона евро. Мачът продължи час и 58 минути.

Рубльов направи впечеталвяща обрат, въпреки по-слабия си старт и сериозната подкрепа за съперника му от испанската публика, която бе разочарована за втори път в рамките на по-малко от ден и заради отпадането на Рафаел Надал при последното му участие в столицата.

В първия сет Алкарас, който е печелил в Мадрид последните две години, успя да направи пробив за 3:2, след това го затвърди и затвори частта при 6:4.

Втората част обаче започна силно за Рубльов, който направи пробив във втория гейм, а си взимаше и подаванията за 3:0. Испанецът спечели едва четвъртия гейм, а след това взе още две свои подавания, но преднината на съперника му бе вече много голяма.

Третият сет стартира с пробив на Андрей Рубльов, който бе затвърден за 2:0. Руснакът взе и петия гейм, а след това поведе и с 5:1. Алкарас се опита да реагира и спечели следващия гейм, но руснакът бе безкомпромисен при сервиса си, бързо стигна до два мачбола и реализира още първия за крайната победа.

Рубльов успя да направи 5 аса срещу само един за испанеца и 27 печеливши удара срещу 19 за Алкарас. Той беше по-добър и при сервирането, и при ретурите.

"Доволен съм, за пръв път успявам да победя Алкарас. Да напавя обрат на клей срещу него не е нещо, което бе очаквано", коментира руснакът след успеха. "Много е трудно в Топ 10, силите са изравнени. Всеки работи и има своите шансове. Много ми беше трудно преди срещу Роджър (б. а. - Федерер), счупил много ракети, защото съм нервен. Но се зарадвам много, когато го победих. Това ми даде импулс и увереност, че мога да победя всеки", каза още Рубльов.

За място на финала на турнира Андрей Рубльов ще спори с победителя от двубоя между американеца Тайлър Фриц и аржентинеца Франциско Черундоло, който е по-късно тази вечер.

Снимки: Imago