Специя и Петко Христов направиха важна крачка към спасението

Специя направи важна крачка към това да остане в Серия "Б", след като победи с 1:0 Палермо у дома в двубой от 36-ия кръг. Единственият гол отбеляза Джузепе Ди Серио в 16-ата минута, когато се възползва от грешка на Кростофер Лунд, върнал топката лошо назад. Пълни 90 минути изигра Петко Христов, който получи една от най-високите оценки за представянето си в двубоя.

С този успех Специя вече е с три точки над зоната на изпадащите, като до края на сезона има още два кръга.

Сривът при Палермо продължава, след като отборът записа втора поредна загуба и шести последователен двубой без победа. "Розово-черните" в момента са на шесто място, но не успяха да си гарантират и математически мястото в плейофите. За да се случи това, Палермо има нужда само от точка в следващия кръг срещу Асколи.

Специя вече държи съдбата си в свои ръце. Последните два кръга "орлите" гостуват на Козенца и приемат Венеция.