Допуснаха ли съдиите голяма грешка, която реши мача между Макаби и Панатинайкос?

Отборът на Панатинайкос е посочил две грешки на съдиите, които са повлияли върху крайния изход на двубоя срещу Макаби Тел Авив от четвъртфиналната серия помежду им в плейофите на Евролигата. Израелците спечелиха срещата с 85:83 и по този начин поведоха в серията с 2-1 победи.

“Детелините” обаче твърдят, че след чадъра на Матиа Лесор срещу Лоренцо Браун с оставащи 13 секунди до края на редовното време е трябвало притежанието да бъда дадено на Панатинайкос. Вместо това реферите отсъдиха спорна топка, която беше спечелена от Джош Небо, като впоследствие Браун си спечели нарушение от Джериан Грант и вкара два пъти, за да спечели мача за израелците.

Вторият протест на Панатинайкос изглежда доста по-значим. При оставащи 55 секунди до края на последната четвърт Джош Небо стъпва в аут, но съдията в близост до него не отсъжда нищо и играта продължава. От лагера на гръцкия гранд твърдят, че Небо е настъпил линията след борбата си в нападение.

Така ПАО изостава с 1-2 победи от Макаби в серията и утре от 21:45 ще се бори за своето оцеляване в мач №4 в Белград.