Филаделфия и Индиана оцеляха, Кливланд вече е на победа от успех в серията

В ранните часове на днешния 1-ви май (сряда) се изиграха още три срещи от първия кръг на плейофите в американската НБА.

В първия двубой Ню Йорк Никс пропусна повече от изгодната възможност да реши всичко срещу Филаделфия 76ърс и загуби със 106:112 (17:26 32:17 21:26 27:28 9:15). Сега отборът от "Голямата ябълка" води с 3-2 в серията, като ще направи още един опит да прекърши надеждите на съперник за орбат в утрешния 2-ри май (четвъртък).

В другата среща, където Кливланд Кавалиърс спечели по възможно най-драматичния начин срещу Орландо Меджик със 104:103 (33:23 15:24 27:23 29:33). По този начин победителите успяха да поведат в серията с 3-2 и само на един успех от прогрес във втория кръг на плейофите. Той може да бъде постигнат след по-малко от 48 часа на 3-ти май (петък).

Другият отбор, който можеше да се класира още днес напред, също се провали. Това бе Индиана Пейсърс отстъпи на Милуоки Бъкс с 92:115 (31:23 17:30 19:34 25:28). Това означава, че Бъкс вече водят само с 3-2, но могат да приключат всичко още в утрешния 2-ри май (четвъртък).

Освен с този мач плейофната програма ще продължи с още три сблъсъка. Бостън Селтикс ще посрещне Маями Хийт в опит да нанесе заключителния си удар, а ЛА Лейкърс и Далас Маверикс, които играят при равенство към момента ще определят кой ще вземе инициативата.