Синер се бори с контузия, но продължава напред в Мадрид

Поставеният под №1 Яник Синер се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро след успех над руснака Павел Котов с 6:2, 7:5.

След края на мача италианецът сподели, че се бори с контузия в дясното бедро.

“Опитваме се да намерим решение и не мисля, че е нещо сериозно. В някои дни като днес болката е по-силна, в други се чувствам по-добре. Имам добър екип зад гърба си и ще се опитаме да накараме тялото ми да продължи да работи. Утре (б.р. днес) ще решим кое е най-добро за мен и за тялото ми”, заяви Синер.

Мачът започна с редица пробиви, като Синер поведе спокойно с 2:0, но след това загуби два пъти подаването си. Впоследствие той взе три пъти това на руснака и приключи частта при 6:2. Любопитно е, че единствените два гейма за Котов дойдоха с пробиви, а той загуби всичките си подавания.

Във вторият сет Павел Котов успя да поведе с пробив, който затвърди и така дръпна в резултата с 3:1. При 5:3 руснакът дори имаше сетбол при сервис на Синер, но го пропусна, а след това световният номер 2 върна пробива, изравни при 5:5, след което спечели и следващите два гейма, за да приключи мача.

В следващата фаза Синер ще играе срещу друг руснак - номер 17 в света Карен Хачанов, който победи друг италианец - Флавио Коболи, със 7:5, 6:4.