Каляри ще трепери още след загуба от Дженоа

Отборът на Дженоа победи тима на Каляри с класическото 3:0 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете отбелязаха Мортен Торсби (17'), Мортен Френдруп (27') и Алберт Гудмундсон (63').

Поражението внася допълнително напрежение у възпитаниците на Клаудио Раниери, които се измъкнаха от тройката на дъното след поредица от силни игри, но все още имат само три точки преднина спрямо първия под чертата Удинезе.

След по-малко от четвърт час се откри първата добра възможност за домакините, като Кони де Винтер стреля в аут. Следващият път обаче проща нямаше и Торсби откри резултата с удар от вътрешността на наказателното поле.

Десетина минути по-късно преднината на “грифоните” стана по-осезаема. Йохан Васкес центрира, а Мортен Френдруп преодоля Симоне Суфет с безкомпромисно изпълнение в левия ъгъл.

Шест минути по-късно и пред Матео Ретеги се откри хубав шанс, но до трето попадение не се стигна на този етап.

Логиката възтържествува след почивката и класиката бе оформена след час игрово време. Алберт Гудмунсон нахлу в наказателното поле и завърши хладнокръвно в левия ъгъл.

11 минути по-късно и отборът на Каляри стигна до опасно положение, но Даниел Ази стреля не бе прецизен и ударът му мина покрай вратата.

Загубата спря серията от четири поредни мача без загуба, докато момчетата на Алберто Джилардино се върнаха на правилния път след загубата в последния кръг срещу състава на Лацио.