ЦСКА 1948 се "спъна" в 10 от Арда, битката за Европа се заплита

ЦСКА 1948 и Арда завършиха 1:1 в мач от 31-вия кръг на efbet Лига. Битката бе между два отбора от четворката, бореща се за седмото място, което осигурява бараж за Европа.

Чинонсо Офор откри резултата в 27-ата минута, в 57-ата Педриньо изравни.

17 ЦСКА 1948 1:1 АРДА (Кърджали)

Домакините трябва да съжаляват далеч повече за изпуснатата победа, тъй като в началото на второто полувреме Карагарен нацели греда, а Сердюк изпусна от четири метра на празна врата. На всичко отгоре "червените" играха и с човек повече от 65-ата минута след директен червен картон на Цонев.

Преди срещата капитанът на домакините Радослав Кирилов бе награден от Спас Джевизов за това, че в предишния кръг срещу Локомотив (Пловдив) изигра мач №200 в елита.

Двубоят в Бистрица започна динамично, като в първите минути двата отбора си размениха по един опасен набег от левия фланг на атаките. И двете центрирания - на Педриньо и Тетах, бяха опасни, но леко неточни, което не доведе до удар.

В 12-ата минута Педриньо финтира съперник и отправи силен шут от дистанция, който затрудни Господнов, но вратарят на гостите изби с една ръка. Шест минути по-късно последва нов топовен изстрел от дистанция, този път на Талис, но Господинов отново внимаваше и изби в корнер.

Арда отговори с изключително опасен удар на Цонев в 20-ата минута от 22 метра. Халфът се възползва от грешка на Ценов, отне му топката и шутира с десния крак, а Маринов демонстрира класа и изби.

Само 180 секунди по-късно "сините" разиграха късо изпълнение на корнер, Цонев залъга двама футболисти в червено и центрира от аутлинията към Офор, но таранът не уцели добре топката с глава и я изпрати високо над напречната греда.

Така се стигна до 27-ата минута, в която Ценов сбърка подаване към Карагарен, което даде възможност на Арда да организира опасна атака. Тя се получи чрез Окезие, който напредна отляво и центрира към Офор, а таранът надскочи Василев и отбеляза с глава.

В 35-ата минута Господинов улови шут отдалеч на Педриньо. Пет минути по-късно Офор надскочи Иванов и отправи опасен удар с глава след центриране от фал, но в аут.

В началото на втората част "червените" изпуснаха невероятна възможност да изравнят. Добра атака в 48-ата минута завърши с диагонален шут на Карагарен в дясната греда. След това топката се върна в появилия се на почивката Сердюк, който от четири метра не уцели празната врата.

Далеч по-добрата игра на ЦСКА 1948 след почивката даде резултат в 57-ата минута. Тогава Иванов събори Педриньо пред наказателното поле на гостите. Потърпевшият стреля над стената от отсъдения фал, топката тупна коварно пред Господинов и влетя в мрежата му за 1:1.

В 65-ата минута Арда остана с 10 човека след директен червен картон за рожденика Борислав Цонев. Халфът настъпи много лошо високо над глезена Талис и бе изгонен, а футболистът на домакините трябва да е щастлив, че се размина с тежка контузия.

Първоначално реферът Кристиян Колев показа само жълтия цвят в тази ситуация, но след сигнал на ВАР арбитъра Станимир Тренчев правилно промени първоначалното си решение.

В 70-ата минута Педриньо отправи удар по земя, но в аут.

Въпреки че останаха с човек повече на терена, домакините заиграха далеч по-зле в сравнение с началото на второто полувреме и до 89-ата минута така и не затрудниха бранителите в "синьо". Именно тогава Василев отправи силен и много точен удар от дистанция, който летеше към долния ляв ъгъл, но Господинов плонжира и изби.

В 93-ата минута Крачунов бе на път да извърши голяма глупост, тъй като фаулира Сердюк в наказателното поле, след като украинецът вече беше отиграл топката, но извади късмет, че реферът не посочи бялата точка.

С това равенство ЦСКА 1948 пропусна да дръпне пред Ботев (Пловдив) в битката за седмото място, като в момента двата отбора са с равни точки, по 44. На четири зад тях е Арда, а другият тим в тази група - отборът на Славия, изостава на 8 точки от "червените" и "жълто-черните".

ЦСКА 1948 - АРДА 1:1

0:1 Чинонсо Офор 27
1:1 Педриньо 57

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 21. Ценов, 22. Даскалов, 9. Карагарен, 7. Талис, 10. Кирилов, 8. Педриньо

АРДА: 1. Господинов, 4. Стоев, 6. Крачунов, 9. Офор, 10. Цонев, 12. Окезие, 18. Хюсеинов, 20. Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 80. Котев, 99. Иванов

Снимки: Борислав Трошев