Майнц 05 и Кьолн се самоубиха с драматично равенство

Опашкарите Майнц 05 и Кьолн завършиха самоубийствено 1:1 в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата. Леандро Барейро откри за домакините (29’), а “козлите” успяха драматично да изравнят дълбоко в добавеното време от дузпа чрез Флориан Кайнц (90+5’), като в самото начало на второто полувреме.

Равенството със сигурност не устроийва нито един от двата отбора. Въпреки че Майнц има шест поредни мача без загуба, тимът остава на баражното 16-о място в класирането три кръга преди края на шампионата, на две точки зад главните конкуренти Унион (Берлин) и Бохум. Кьолн пък е предпоследен едва с 23 точки и оставането му вече е само на теория. след като има само една победа в последните си 11 срещи.

Още в 21-вата минута домакините можеха да поведат, когато Сеп ван ден Берг стреля опасно, но Марвин Швебе успя да спаси. Майнц все пак успя да открие в осем минути по-късно, когато направи чудесна контраатака. При нея Карим Онисиво стреля опасно, Марвин Швебе съумя да избие, но Леандро Барейро бе най-бърз при добавката и вкара за 1:0. След това и двата тима имаха по една ситуация, но съответно Йонатан Буркарт и Щефен Тигес бяха неточни.

В началото на втората част Кьолн получи чудесен шанс да изравни. Антони Каси препъна в наказателното си поле Фариде Алиду и главният съдия отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Джан-Лука Валдшмит, който обаче не издържа на напрежението и стреля неточно за радост на феновете на домакините. Кьолн заигра по-добре през второто полувреме и имаше още една добра възможност да изравни в 74-тата минута, когато удар на Бено Шмитц с вещина бе отразен от стража на Майнц Робин Центнер. “Козлите” продължиха да натискат и четири минути преди края на редовното време резервата Марк Ут направи нов голям пропуск, след като стража на домакините спаси удара му.

Драмата обаче продължи до последните секунди на срещата. Натискът на Кьолн в крайна сметка доведе до още една дузпа, защото Робин Центнер за нарушение срещу Саргис Адамян. Този път изпълнителят бе Флориан Кайнц, който не сгреши и изравни в петата минута на даденото от съдията осемминутно продължение. До края на мача имаше и време за директен червен картон, който си изкара Филип Мвене от домакините за много груб фал срещу Линтон Маина. Останали с човек повече, играчите на Кьолн можеха да осъществят и пълен обрат, но ударът на Марк Ут с глава бе избит в корнер от Центнер.

Снимки: Imago