Категоричен успех за Берое срещу Етър, Вия блести с екипа на заралии

Берое надигра категорично Етър с 3:0 в първия в мач от втората фаза на efbet Лига. Себастиан Вия (32, 39) отбеляза красив гол с удар от далечна дистанция, а малко след това и удвои. Хавиер Силго (90) сложи точка на спора. Гостите от Велико Търново играха с човек по-малко цяло полувреме след червен картон на Горка Ларучея. Срещата от трета група на шампионата бе ръководена от Ивелин Занев.

Двата тима са на коренно различна позиция в групата към момента. Домакините са на първо място с 33 точки и са на най-добра позиция за спасение, но ще се нуждаят от поне две победи, за да го подпечатат. Гостите от своя страна официално изпаднаха във вчерашния ден след успеха на Локомотив (София) над Хебър.

Официално: Етър изпадна навръх 100-годишнината си

В 8-ата минута опасен удар на Дидис Пита мина покрай гредата. Берое отговори с коварен шут на Себастиан Вия от фаул, при който вратарят на гостите замръзна на голлинията, но и топката не намери очертанията на вратата.

В 32-рата минута домакините от Стара Загора поведоха в резултата с красив гол на Себастиан Вия. Нападателят за пореден път показа голямата класа, с която разполага. Той напредна през центъра и с удар от около 30 метра от земя закова топката в долния десен ъгъл на вратаря, който плонжира, но не успя да се намеси.

В 35-ата минута Уерик Каетано шутира добре от фаул и разтресе напречната греда. Четири минути по-късно Берое удвои преднината си чрез Себастиан Вия. Той отбеляза безкомпромисно второто си попадение в мача, след като влезе в наказателното поле и с прецизен удар насочи топката в обратния ъгъл на вратата.

Домакините можеха да сложат точка на спора още в края на първото полувреме, ако не бе отличната намеса на вратаря на Етър Кристиян Секулич. Стражът блокира мощен изстрел от сравнително близка дистанция на Роналд Камара.

В края на полувремето Ловре Кнежевич едва не прехвърли трибуната за гости след неточен удар. В началото на втората част Етър остана с човек по-малко на терена. Горка Ларучеа беше изгонен, след като извърши нарушение и след два жълти картона той трябваше да напусне терена преждевременно.

В 54-ата минута Вини Трибуле стреля от дистанция по земя, но топката мина встрани от целта. Малко след това Джани Политино стреля от границата на пеналтерията, но топката прелетя над вратата. След изгонването на футболист на Етър тимът на Берое предпочете да доиграе мача, без да търси настоятелно трети гол.

В 90-ата минута все пак Берое стигна до трети гол след бърза контраатака, при която домакините хванаха съперника с трима на двама футболисти. Топката достигна до Хавиер Силго, който с безпощаден удар отбеляза своето дебютно попадение с екипа на заралии.

БЕРОЕ - ЕТЪР 3:0
1:0 Себастиан Вия (32)
2:0 Себастиан Вия (39)

3:0 Хавиер Силго (90)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 6. Джорди Говеа, 10. Джани Политино, 11. Уерик Каетано, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Барето, 18. Хуан Саломони, 22. Себастиан Вия, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибулет, 98. Роналд Камара;

ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 18. Йоахим Гонзалес, 77. Мартин Николов, 17. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 19. Александър Мишов, 10. Ловре Кнежевич, 5. Килиян Саид, 33. Луис Мина;

СЪДИЯ: Ивелин Занев
СТАДИОН: "Берое", Стара Загора