Николай Грязин завърши 4-и в Португалия

Българският пилот Николай Грязин (навигатор Константин Александров, Ситроен С3 Rally2) завърши 4-и в макадамовото рали „Терас д’Абоборейра”, трети кръг от рали шампионата на Португалия. Състезанието спечели Крис Мийк (Хюндай i20 N Rally2), който на финала победи с 11,1 секунди Пиер-Луи Лубе (Шкода Фабия RS Rally2). Трети, зад двамата бивши заводски пилоти остана съотборникът на Грязин Йоан Росел (Ситроен С3 Rally2), който спечели поредния двубой между тях с аванс от почти 43 секунди.

За Грязин и част от пилотите в WRC2 това състезание беше подготовка за рали „Португалия”, пети кръг от сезона в Световния рали шампионат, което ще се проведе през втория уикенд май.

Следващото рали на Грязин в WRC2 ще е в Португалия, но той няма да се бори за точки

Грязин не е номинирал това състезание за точки в индивидуалното класиране, но ще се състезава за отборното класиране, както и в общото подреждане на RC2 колите.