Спартак (Варна) не сбърка срещу Монтана и е на победа от директно класиране в елита

Спартак (Варна) стигна до много важна победа, след като се наложи с 1:0 над Монтана в дерби от 30-ия кръг на Втора лига. След вчерашната грешна стъпка на Септември днес “соколите” грабнаха три точки, които ги откъсват вече на пет пред столичани. Добрата новина за варненци е, че вече са с 9 точки преднина пред третия Марек и ако в следващия кръг отборът на Росен Кирилов победи, ще успее да си гарантира директно класиране в efbet Лига, тъй като няма как да бъде изместен от дупничани заради директните двубои между двата тима през сезона.

Иначе днес Спартак и Монтана изиграха интересен двубой на “Коритото” с атаки и към двете врати. Срещата вървеше към равенство, но в 69-ата минута Антон Тунгаров си изкара втори жълт картон и бе изгонен. Това даде преимущество на домакините и в 80-ата минута Дани Начев реализира попадение, което се оказа и победно.

Двата тима стартираха двуостро мача, като атаки имаше и към двете врати. Още в 4-ата Ангел Грънчов пропусна да засече опасно центриране от пряк свободен удар. Последваха няколко нападения, които обаче не доведоха до нищо интересно. В 12-ата минута Филип Ежике стреля от малък ъгъл, но кълбото излезе в аут.

6 минути по-късно Ивей Ромееш опита късмета си от дистанция, но право в ръцете на Васил Симеонов. В 22-ата минута Франк Есума се оказа непокрит във вратарското поле и след центрира получи перфектна възможност да засече топката. Нападателят на гостите стреля директно от въздуха, но топката премина високо над напречната греда.

Последваха минути, в които не се случи нищо интересно и до края на полувремето гол не падна. Така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме започна с добра ситуация за варненци, след като Ахмед Ахмедов се оказа на удобна позиция, но ударът му бе блокиран от защитник на Монтана. Последва натиск на домакините и в 51-ата минута Васил Симеонов трябваше да прави спасяване след опасен удар с глава на Семенив. Веднага след това обаче бе вдигнат флаг за засада.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Антон Тунгаров удари в гръб Дани Начев без топка и това накара главният съдия да изгони футболиста на гостите, като му показа втори жълт и съответно червен картон. Численото предимство даде импулс на Спартак и домакините успяха да открият резултата в 80-ата минута. Атанас Зехиров стреля от границата на пеналтерията, но ударът му бе блокиран. Топката все пак попадна в Даниел Начев, който влизаше на скорост в наказателното поле и с добър шут преодоля стража, за да вкара за 1:0.

До края на двубоя се организираха още няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно. Така Спартак стигна до победата.

В класирането "соколите" остават на първото място вече с 63 точки. Втори е Септември с 58. С четири оставащи мача до края на първенството Спартак все повече докосва класирането в елита. Монтана от своя страна остава четвърти с 50 пункта. Отборът обаче вече е на 4 точки от третото място, което дава право на бараж, а по-късно днес могат да бъдат изместени от Добруджа.

СПАРТАК 1:0 МОНТАНА
1:0 Начев (80)

Стартови състави:

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов;

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 5. Денис Динев, 14. Димитър Буров, 4. Никола Борисов, 24. Емил Янчев, 23. Антон Тунгаров, 6. Франк Есума, 9. Филип Ежике, 20. Кевин Беманга, 11. Стивън Кирилов.

Снимки: Startphoto