Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов)

Рилски спортист разби Балкан за край на редовния сезон в НБЛ

Рилски спортист победи с 89:62 (23:13, 20:18, 26:9, 20:22) Балкан в мач от последния кръг от редовния сезон в Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала „Арена Самоков“.

Тимът от Самоков е на втора позиция в класирането и в плейофите ще срещне тима на Шумен, който завърши на първо място във Втората шестица. Ботевградчани пък са на четвърто мчсто в таблицата и в 1/4-финалните сблъсъци ще премери сили с ЦСКА. Срещите стартират на 29 април, вторият мач е на 1 май, а евентуален трети ще се изиграе на 3 май.

ПЪРВА ЧАСТ

След малко повече от 2 минути игра в зала "Арена Самоков" домакините изоставаха с 2 точки (4-6). Малко след това гостите увеличиха преднината си на 6 точки (10-4). Баскетболистите на Васил Христов продължиха да трупат солиден аванс, правейки го 8 точки (12-4), при оставащи малко повече от 5 минути до края на частта. Рилецо успя да се върне в мача, като след тройка на Чавдар Костов пасива на неговият тим стана само 3 точки (9-12). Веднага след това втора тройка на капитана на домакините изравни резултата (12:12). Играчите на Любомир Киров успяха да намерят начин да обърнат съперника си и малко повече от минута преди да изтече времето поведоха с 20:13. В крайна сметка след 10 минути игра самоковци вече водиха с 10 точки на съперника си (23-13).

ВТОРА ЧАСТ

Още в първите минути на втората част Рилски вдигна разликата до 14 точки (29-15). Балкан успя да стопи пасива си до 10 точки при малко повече от 6 минути до почивката. Бързо след това домакините си върнаха предимството от 14 точки. Гостите направиха опити да намалят разликата, като успяха да направят това до 11 точки (28-39), при оставащи 3 минути до края на частта. Въпреки това домакините поддържаха аванс от 13-14 точки през последните минути, като на почивката се оттеглиха с преднина от 12 точки.

Край на редовния сезон в НБЛ - резултати, репортажи и класиране от 32-рия кръг

ТРЕТА ЧАСТ

Още през първата минута Рилецо вдигна разликата до 13 точки. Балкан така и не успяваше да намери ритъма си и да се доближи до своя съперник, като пасива на тима от Ботевград стана 20 точки при малко повече от 7 оставащи минути до края на частта. Кош на Алекс Симеонов вдигна разликата до 22 точки. При оставащи 5:33 минути домакините поведоха с 58:32, а баскетболистите на Васил Христов не успяха да намерят начин да се върнат в мача. Разликата в полза на Рилецо продължи да расте, като стана 30 точки. 3:30 минути преди последната четвърт разликата падна до 26 точки. Домакините все пак влязоха в заключителните 10 минути с аванс от 29 точки.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Въпреки последния щурм на Балкан, домакините успяваха да поддържат разликата около 30 точки през първите минути на тази част. След 4 минути игра разликата се покачи до 34 точки в полза на домакините, които не дадоха шанс на действащия шампион да си помисли за връщане в мача. Гостите не се отказаха и все пак успяха да намалят пасива си до 28 точки, при оставащи 2 минути до края на мача. В крайна сметка до изненади не се стигна в края.

Чавдар Костов и Джоузеф Лоусън вкараха по 13 точки за Рилски спортист, 11 точки наниза Алекс Симеонов, Майкълин Скот и Джон Флорвиъс реализираха по 10 точки.

За Балкан Димитър Димитров вкара 13 точки, Николай Грозев и Йордан Минчев добавиха по 10 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Майкълин Скот, Крис Минков, Чавдар Костов, Алекс Симеонов, Джон Флорвиъс

БАЛКАН: Сюприйм Ханна, Илиян Пищиков, Йордан Минчев, Николай Грозев, Димитър Димитров