Аталанта остана в битката за топ 4

Аталанта победи като гост Монца с 2:1 в последния мач от неделната програма на Серия "А". Шарл Де Кетеларе откри резултата за гостите с гол в 44-ата минута. Ел Билал Туре покачи на 2:0 в 72-ата. Автор и на двете асистенции стана Адемола Луукман.

За Монца попадението реализира Даниел Малдини в 89-ата минута. То дойде твърде късно и домакините нямаха време и сили, за да потърсят равенството.

С успеха Аталанта се завърна на шестото място в класирането с 54 точки актив. Отборът на Джан Пиеро Гасперини е само на точка зад петия Рома, но "вълците" са с мач по-малко. Четвъртият Болоня има 59 точки.

Монца е на 11-а позиция с 43 точки. Тимът е без победа в последните си 3 мача.