Ланс се завърна към победите

Ланс спря негативната си серия от четири мача без победа, след като успя да се наложи с минималното 1:0 над последния в класирането тим на Клермон. Макар да изиграха силен мач, домакините на "Феликс Болаер" трябваше да треперят до последно, след като не успяха да материализират по-стабилно превъзходството си.

Срещата започна перфектно за Ланс, който още в 1-вата минута си спечели дузпа за нарушение на Крислайн Мацима срещу Нийл Ел Айнауи, а Флориан Сотока реализира от бялата точка за 1:0 в 3-ата минута.

След това домакините пропиляха още няколко добри възможности, а на три пъти и гредите помогнаха на гостите след опасни изстрели на Ел Айнауи и Сотока. Освен това и още два гола на Ланс бяха отменени.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Все пак Ланс успя да свърши основната си задача и да запише нови три точки в актива си. Тимът вече е на 6-ото място в таблицата с 46 точки. Клермон пък се е запътил към Лига 2. Той е на дъното на класирането с 22 точки и все по-илюзорни надежди за спасение.

Снимки: Imago