Жирона "захапа" третото място с разгром над Кадис

Жирона направи важна крачка към спечелването на бронзовите медали в Ла Лига. Тази вечер каталунците се разправиха с Кадис, побеждавайки го с категоричното 4:1. Сблъсъкът бе от 32-рия кръг, а точни за успеха на домакините бяха Ерик Гарсия (9), Иван Мартин (22), Артьом Довбик (71) и Порту (82). За гостите се разписа Гонсало Ескаланте (81).

Мачът започна перфектно за Жирона. Още в 9-ата минута резултатът бе открит от Ерик Гарсия, който се разписа с глава след разиграване след корнер.

В 22-рата минута Иван Мартин удвои с хубав диагонален удар по земя.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Третият гол пък падна в 71-вата минута, когато Довбик получи на границата на вратарското поле, успя да си освободи пространство и да стреля в мрежата за 3:0.

Кадис върна един гол в 81-вата минута чрез Гонсало Ескаланте, който засече кълбото отблизо, вратарят спаси, но технологията на голлиинята показа, че топката е влязла във вратата с целия си обем и съдията посочи центъра за 3:1.

Жирона отговори мигновено и още в 82-рата минута Порту направи резултата 4:1, след като изскочи зад защитата, финтира и вратаря и отбеляза в опразнената врата.

С тази победа Жирона вече има 68 точки и заема 3-тото място в класирането, като води със 7 пред 4-тия Атлетико Мадрид, макар и "дюшекчиите" да са с мач по-малко. Кадис остава в опасната зона на 18-ата позиция с 25 точки.

Снимки: Gettyimages