Късен гол донесе важна победа за Верона в битката за оцеляване

Верона постигна важна победа в битката за оцеляване в Серия "А". Тази вечер "мастифите" се наложиха с 1:0 над Удинезе, като това бе пряк сблъсък между два от отборите в дъното на таблицата. Заради това и успехът е с двойна цена. Героят на мача пък бе Диего Копола в 93-тата минута.

През първата част Верона бе по-близо до откриване на резултата като удар с глава на Тиджани Нослин се отби от гредата.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

През втората част пък Удинезе може да съжалява, че попадение на Роберто Перейра не бе зачетено заради засада. В 88-ата минута пък и домакините отново бяха разочаровани след като изстрел на Микаел Форолуншо отново се отби от гредата.

Все пак късметът се усмихна на "мастифите" в добавеното време, когато след едно центриране от корнер Копола се извиси и с глава заби топката във вратата.

Така Верона събра актив от 31 точки и излезе на 15-ата позиция в таблицата. Удинезе пък остава опасно близо до чертата на 17-ото място с 28 точки.