Георги Минчев се разписа при тежка загуба на АЕЛ в дербито на Лимасол

Дербито на Лимасол между Аполон и АЕЛ завърши с разгромна победа за домакините с 4:1. Срещата бе от 10-ия кръг на плейофа за оставане в елита на Кипър. В нея имаше и важно българско участие, тъй като националът Георги Минчев отбеляза почетното попадение за състава на гостите.

Аполон контролираше събитията на терена и още през първото полувреме реши всичко с три гола, дело на Педро Маркеш във 2-рата и 45-ата минута и на Мушага Бакенга в 38-ата минута. Четвъртият гол за домакините пък падна в 68-ата минута и негов автор бе Захариас Адони.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Георги Минчев се появи в игра за АЕЛ на полувремето, заменяйки неубедителния Темистоклис Темистоклеус. Българинът се отблагодари за доверието на треньора си, отбелязвайки почетното попадение за 4:1 в 84-тата минута на срещата. Той се разписа, засичайки пас на Кипрос Неофиту от аутлинията.

След този мач Аполон държи здраво 7-ото място в класирането с 58 точки, докато АЕЛ е 8-и с актив от 47 точки.