Цървена звезда ликува в драма с Партизан, фенове се биха по улиците на Белград

Цървена звезда спечели по драматичен начин с 3:2 голямото дерби на Сърбия срещу вечния враг Партизан. Двата тима сътвориха голямо шоу, а успехът на домакините на "Мала Маракана" дойде дълбоко в добавеното време, след като преди това те на два пъти изоставаха в резултата.

Преди мача пък страсти имаше и по улиците на Белград, където фенове на двата отбора се биха помежду си, а след намесата на полицията близо 50 човека са арестувани.

Иначе Партизан пръв откри резултата в 11-ата минута, когато Аранджел Стойкович бе изведен в наказателното поле и копна топката към Самед Баждар, който отблизо я вкара във вратата за 0:1.

Цървена звезда обаче успя бързо да изравни. В 15-ата минута Мирко Иванич се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне и бе фаулиран от вратаря за дузпа, а Гелор Канга реализира от бялата точка за 1:1.

"Гробарите" обаче отново си върнаха преднината в 56-ата минута след страхотен диагонален удар на Ксандер Северина, който по прекрасен начин намери далечния ъгъл на вратата за 1:2.

"Звездашите" обаче натиснаха и първо техен гол бе отменен заради засада, а в 89-ата минута Шериф Ндиайе получи извеждащ пас от Осман Букари, измъкна се и отбеляза за 2:2.

Драмата не приключи дотук, тъй като съдията даде доста дълго продължение и в 99-ата минута домакините си спечелиха втора дузпа за нарушение на Никола Антич срещу откъсващия се Букария, а Александър Катай пое отговорността да изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 3:2.

С тази победа Цървена звезда почти си гарантира титлата, като вече води убедително в класирането с 10 точки преднина пред Партизан. "Звездашите" са с актив от 80 точки, а "гробарите" остават на втората позиция със 70 точки.