Брентфорд разгроми Лутън и почти си гарантира мястото в Премиър лийг и за догодина

Брентфорд разби с 5:1 Лутън като гост в мач от 34-ия кръг на Премиър лийг. “Пчеличките” взеха преднина от две попадения още през първата част, когато точен на два пъти бе Йоан Уиса (24’, 45’), но през втората част напълно съкрушиха домакините нови три гола на Итън Пинок (62’), Кийн Люис-Потър (64’) и Кевин Шаде (86’). Крайният резултат бе оформен от Люк Бери (90’) в добавеното време.

Отборът на Томас Франк започна по-добре срещата и още в първия четвърт час на няколко пъти Томаш Камински трябваше да се намесва решително, за да вратата си “суха”. Това се промени в средата на първата част, когато Йоан Уиса бе изведен на скорост и с много хубав удар в близкия ъгъл откри резултата. Гостите нацелиха и греда в края на първата част чрез Брайън Мбемо, а само минута по-късно отново Уиса удвои. “Пчеличките” вкараха трети гол след час игра, когато Итън Пинок реализира с глава след корнер, а три минути по-късно Мбемо центрира и Люис-Потър вкара ново попадение. Кевин Шаде направи ситуацията на домакините от Лутън още по-лоша края на срещата, когато получи отлично в наказателното поле от Виталий Янелт и преодоля Камински за пети път в мача. Люк Бери вкара почетно попадение за домакините в добавеното време, когато направи добър пробив между няколко играчи и се разписа с попадение, което ще остане единствено за статистиката.

С този успех от Брентфорд почти напълно си гарантираха оставането в Премиър лийг и за следващата година, като вече ги разделят цели десет точки от първия отбор под чертата, който е именно Лутън. От своя страна “шапкарите” продължават да имат шансове също да запазят мястото си в елита, но за тази целт се нуждаят от точки на собствената си сметка, но и грешни стъпки на Евертън и Нотингам Форест.