Балкан превзе дома на Черноморец със сирената в дерби с епичен завършек

Шампионите от Балкан продължават своята непобедена серия под ръководството на старши треньора Васил Христов. “Зелените” триумфираха при гостуването си на Черноморец с 90:89 (25:33, 20:27, 26:12, 19:17) след кош със сирената на Мартин Сотиров. Ботевградчани изоставаха с 18 точки в хода на срещата и сътвориха героичен обрат през второто полувреме в зала “Бойчо Брънзов”.

Така Балкан записа петата си поредна победа в шампионата и заемат четвъртата позиция във временното класиране с баланс от 21 победи и 10 загуби, докато Черноморец остава на върха с актив от 25 успеха и 6 поражения.

Васил Евтимов: Поздравявам Балкан, но ние продължаваме да сме първи

Това бе първа загуба за Черноморец вкъщи от началото на сезона, като тимът може да съжалява за пропуснатата си голяма преднина. Изключително драматични бяха последните минути в срещата, в които ботевградчани поведоха при 86:88 след кош и фал на Димитър Димитров, но след това Христо Захариев отвърна с ключова тройка за 89:88. Имаше и технически нарушения на Травис МакКонико и на пейката на Балкан, но изпълнителите на двата отбора ги пропуснаха и така се стигна до победната стрелба на Мартин Сотиров.

Васил Христов: Опитах се да предизвикам момчетата на полувремето

Йордан Минчев се отличи с дабъл-дабъл от 24 точки и 13 борби за победата на Балкан. Димитър Димитров приключи с 20 точки, Сюприйм Хана наниза 13, а Майкъл Диксън реализира 11 точки.

Христо Захариев регистрира 26 точки и 5 борби за Черноморец. Шон Смит записа 14 точки и 11 борби, Травис МакКонико се разписа с 13 точки и 7 асистенции, а Андрей Иванов вкара 11 точки.