Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

"Червено" фиаско в дебюта на Белчев! ЦСКА - София падна и от Ботев (Пд)

ЦСКА - София допусна трето поредно домакинско поражение, след като загуби с 0:1 от Ботев (Пловдив) в първи полуфинален мач от турнира за Sesame Купа на България. Единственото попадение вкара Уме Емануел в 46-ата минута.

35 ЦСКА - София 0:1 Ботев (Пловдив)

Двата отбора си размениха по едно полувреме. Първото бе за "червените", а второто - за "канарчетата", които имаха възможност да вземат и по-солиден аванс преди реванша в Пловдив на първи май.

Голямата изненада в 11-ката на домакините бе липсата на голмайстора Фернандо Каранга. Бразилецът остана сред резервите и не се появи в игра. Цял мач "червената" атака водеше Линдсет.

Срещата бе дебют за новия треньор на ЦСКА - София Стамен Белчев, който в неделя замени на поста Нестор Ел Маестро, но и той не успя да мотивира футболистите да избегнат трета поредна домакинска загуба след тези от Локомотив (Пловдив) и Пирин.

Домакините отправиха първия изстрел в мача. Той дойде чрез Хайнц в 5-ата минута и излезе в аут. В 10-ата минута Асприля шутира от далечна дистанция, а Ханкич без проблем улови.

В 16-ата минута Ханкич не се намеси по най-добрия начин след центриране на Хайнц отляво. Последва разбъркване и удар на Асприля от десетина метра, но в гредата.

"Червените" продължиха да са малко по-активни от своя съперник и в 31-ата минута отправиха нов изстрел. Скаршем шутира опасно от 21-22 метра, а топката профуча покрай десния страничен стълб.

Втората част започна вихрено за Ботев и шокиращо за "червените", след като "канарчетата" откриха резултата в 46-ата минута. Автор на попадението стана Уме Емануел, който получи отличен извеждащ пас от Попов и останал очи в очи с Бусато не сгреши. Първоначално страничният рефер вдигна засада, но след преглед с ВАР се видя, че няма такава и голът бе признат.

Само 120 секунди по-късно пловдивчани можеха да ударят още веднъж. Брахими се възползва от грешка на Матай и се откъсна почти от центъра сам срещу вратаря, но бе застигнат пред наказателното поле от Махмутович, който му отне топката.

В 59-ата минута гостите развиха изключително опасна атака отляво в наказателното поле на домакините. Последва подаване по земя към непокрития Брахими, който се намираше на пет метра фронтално срещу вратата, но не уцели топката. Ако бе играл с нея, това почти сигурно щеше да доведе до попадение.

В 61-ата минута Попов фаулира Кордоба, който не му остана длъжен. Двамата се сдърпаха, което предизвика масово меле на терена. След него съдията Драгомир Драганов изгони Попов и Кордоба с директни червени картони.

Последваха две претенции на домакините за дузпи, но реферът не отсъди такива. Първо за бутане на Линдсет, а след това и за игра с ръка на играч на гостите.

В 73-ата минута Ханкич увисна при подаване на Матай с глава, но за негов късмет топката не посети мрежата му, а излезе на сантиметри покрай лявата греда. След 120 секунди игра Скаршем намери Линдсет на добра позиция в наказателното поле на пловдивчани, но вторият не намери добре топката и я прати в аут.

В 83-ата минута Балоянис получи пас в дълбочина отляво в наказателното поле на "червените" и шутира силно, а Бусато изби.

До края на мача ЦСКА - София натисна, но атаките бяха твърде безидейни и рядко се стигаше до нещо по-опасно. Това се промени с включването на младия Антонов, който направи два добри пробива отдясно, създали суматоха в "жълто-черната" отбрана. В 97-ата минута "червените" можеха да стигнат до равенството, но Ханкич изби в корнер шут под гредата.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Уме Емануел 46

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матай, 22. Махмутович, 13. Кордоба, 15. Вион, 21. Юга, 26. Кареасо, 30. Асприля, 14. Хайнц, 7. Скаршем, 10. Линдсет

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Ханкич, 5. Там, 6. Мертенс, 7. Брахими, 10. Попов, 15. Етоо, 17. Минков, 19. Конте, 20. Калдерон, 31. Уме Емануел, 38. Балоянис

Снимки: Борислав Цветанов