Комично изпълнена дузпа в последната минута провали Осасуна срещу Валенсия

Валенсия съхрани надеждите си да се класира за Лигата на конференциите. "Прилепите" изтръгнаха много ценна победа с 1:0 при визитата на Осасуна и се доближиха само на 3 точки от заемащия шестата позиция в Ла Лига Реал Сосиедад. Попадението отбеляза Андре Алмейда в 18-ата минута, а в самия край на мача Анте Будимир от домакините пропусна дузпа. Изпълнението на хърватския нападател беше изключително безотговорно и топката едва-едва стигна до вратаря на Валенсия Гиорги Мамардашвили.

Осасуна трябва да съжалява не само за дузпата, защото създаде няколко стопроцентови положения, но ги пропиля. Тимът от Памплона остана на 11-то място в подреждането с 39 точки, колкото имат още Виляреал и Хетафе.

В средата на първото полувреме Андре Алмейда получи хубав пас от Диего Лопес и с диагонален удар преодоля стража на домакините Серхио Ерера. Малко по-късно стражът на Осасуна парира изстрел на Хесус Васкес. Малко преди почивката Мой Гомес можеше да изравни, но след неговия силен шут топката се отклони от противников футболист и срещна гредата.

През втората част домакините изцяло доминираха. Натискът на Осасуна се усили в края и защитникът Хорхе Ерандо стреля неточно с глава, а в добавеното време Уго Дуро фаулира Будимир и след намесата на ВАР реферът Хосе Мунуера посочи бялата точка. Будимир сам се зае с изпълнението на дузпата, но обърка крачките си и отправи нескопосан удар, който не представляваше проблем за Мамардашвили.