Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Къри и Дреймънд ще са свежи за сблъсъка с Везенков и компания

Двама от водещите играчи на Голдън Стейт Уориърс през настоящия сезон - Стеф Къри и Дреймънд Грийн, получиха почивка и не взеха участие в последния мач на тима си в редовния сезон на НБА. Дори и без тях “воините” надиграха Юта Джаз със 123:116, като сега старши треньорът на тима Стив Кър ще може да им разчита за ключовия сблъсък със Сакраменто Кингс в плей-ин турнира в сряда сутрин от 5:00 часа българско време.

В същото време пък наставникът на Сакраменто Майк Браун натовари основните си играчи с по близо 30 минути на паркета при категоричната победа над Портланд със 121:82. Основната петица на “кралете” успя да си заслужи почивка само в последната четвърт, в която Александър Везенков си проправи път към ротацията и се появи на паркета.

Обявиха часа на Сакраменто - Голдън Стейт

Така Стеф и Дреймънд ще бъдат свежи за сблъсъка със Сакраменто, който е повторение на миналогодишната серия между двата тима в плейофите, която бе спечелена с Уориърс с 4-3 след историческите 50 точки на Къри в решителния седми мач. Лидерът на Уориърс записа средно по 26.4 точки, 4.5 борби и 5.1 асистенции през сезона, докато Грийн се отчете с по 8.6 точки, 7.2 овладени топки и 6.0 завършващи подавания.