Гранада изненада с победа и получи шанс да мечтае за спасение

Един от най-слабите отбори в топ 5 първенствата на Европа - Гранада, получи възможност да помечтае за оцеляване в Ла Лига. Това стана факт след домакински успех с 2:0 над Алавес в среща от 31-вия кръг. Така, при оставащи седем мача, отборът е на 11 точки от първия състав над чертата - Селта.

Гранада имаше само две победи през сезона досега, като първата от тях беше още през август. Предходните пет двубоя пък бяха загубени.

Този път обаче отборът от Андалусия показа повече класа и успя да реализира два гола още през първото полувреме. Мюрто Узуни беше точен за 1:0 в 9-ата минута от дузпа, а Лукас Бойе удвои в 38-ата.

След почивката Алавес доминираше изцяло и създаде няколко ситуации, но не успя да върне дори едно попадение. Баските са на 7 точки от опасната зона и не би трябвало да имат проблеми с оставането си в Ла Лига.