Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Спартак Плевен спечели супердербито с Рилски спортист

Спартак Плевен победи с 85:81 (29:24, 14:18, 22:19, 20:20) Рилски спортист в мач от Първата шестица от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се днес в зала "Балканстрой" в Плевен.

ПЪРВА ЧАСТ

След първите две минути Рилски спортист поведе с 6-2 точки на Спартак. Домакините бързо намалиха пасива си на 2 точки (4-6), след кош на Алекс Ломакс, а тройка на Николай Стоянов даде точка преднина на плевенчани. Веднага след това Рилски отново излезе напред, след като Джон Флорвиъс наниза 2 точки. Двата отбора сътвориха изключително дерби, като лидерството се сменяше постоянно. Отново точна стрелба от далечно разстояние на Николай Стоянов направи разликата в полза на Спартак 4 точки (12-8). След около 5 минути игра гостите намалиха на 2 точки своето изоставане (10-12). При малко повече от 4 оставащи минути до края Спартак поведе с 6 точки (16-10), но бързо Рилски отново намали пасива си на 3. Домакините успяха да вдигнат разликата до 8 точки (27-19), а след 10 минути игра Спартак Плевен води с 29-24 на Рилски спортист.

Резултати и репортажи от 30-ия кръг в НБЛ

ВТОРА ЧАСТ

Двата отбора продължиха да правят истинско дерби, като след около 4 минути игра плевенчани поведоха с 6 точки (33-27). Тройка на Джулиен Люис даде аванс от 8 точки на домакините (36-28). При оставащи малко повече от 3 минути до почивката Рилски се доближи само на 2 точки от своя съперник (35-37). Минута след това баскетболистите на Любомир Минчев отново намериха начин да дръпнат с 6 точки (41-35). Чавдар Костов вкара тройка със сирената и намали пасива на Рилски спортист само на точка на почивката (42-43).

ТРЕТА ЧАСТ

Още в първите секунди след подновяването на играта Алън Арнет изпрати Рилски напред с 1 точка (44-43). Разликата бързо стана 4 точки за гостите, след успешна стрелба от далечно разстояние на Чавдар Костов. Николай Стоянов намали пасива на плевенчани на 2 точки (45-47), а тройка след това на Цветомир Чернокожев даде преднина от точка на Спартак, при оставащи 7 минути до края на частта. Родни Първис пък направи преднината на плевенчани 3 точки (50-47). Рилецо веднага отговори с 2 точки на Джон Флорвиъс, за да се стигне отново до разлика от само 1 точка в полза на Спартак Плевен. Американският център обаче отново се разписа, за да поведе неговият тим с 1 точка. Първис пък веднага върна лидерството на плевенчани (53-51), а след това се стигна до равенство (53-53). Двата отбора продължиха да се надлъгват. Преди последните 10 минути Спартак води с 65-61 точки.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в началото на заключителната четвърт Спартак направи разликата 6 точки (67-61). Лоусън намали до 4 точки, но бързо след това Денислав Вутев възстанови преднината от 6 точки за своя тим. Рилски стопи пасива си до 3 точки, но веднага след това тройка на Цветомир Чернокожев вдигна разликата отново на 6 точки (72-66). При оставащи малко повече от 4 минути до края на мача разликата отново падна само до 2 точки в полза на домакините. След това Деян Карамфилов наниза 2 точки и беше фаулиран, не успя да вкара наказателния удар, но в крайна сметка се стигна до равенство (72-72). Тройка на Родни Първис даде преднина от 3 точки на плевенчани, при малко повече от минута до края на срещата. Майкълин Скот намали разликата до точка. След два успешни опита от наказателната линия, Първис отново даде преднина от 3 точки на своя тим. Лоусън беше фаулиран веднага след това и успя да вкара само един от фауловете, за да намали пасива на Рилски до 2 точки. 17 секунди преди края на мача разликата стана 4 точки в полза на домакините, след два успешни наказателни удара изпълнени от Алекс Ломакс. А драмата в последните секунди в крайна сметка беше спечелена от Спартак Плевен.

Най-резултатен за Спартак Плевен беше Цветомир Чернокожев с 20 точки, 17 вкара Родни Първис, а с 12 завърши Алекс Ломакс.

Джоузеф Лоусън реализира 16 точки за Рилски спортист, 13 вкара Алън Арнет.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Спартак Плевен: Алекс Ломакс, Джулиен Люис, Николай Стоянов, Цветомир Чернокожев, Брайънт Томас

Рилски спортист: Майкълин Скот, Алън Арнет, Чавдар Костов, Алекс Симеонов, Джон Флорвиъс