Костов: Някои играчи нямат необходимото самочувствие, ще излезем от тази ситуация

Наставникът на Левски Николай Костов не остана доволен от загубата на своя тим от Черно море на “Тича”. “Сините” допускат поражение в трети пореден мач, след като днес отстъпиха с 1:3. Старши треньорът обаче заяви, че има план как отборът му ще излезе от тази ситуация.

Черно море разплака Левски на "Тича"

“Левски отстъпи днес, защото получихме втория гол. До него имахме добро представяне, имахме добри взаимодействия и внезапни атаки, които всяваха паника в началните минути на второто полувреме. Очаквах да вкараме втори гол и да спечелим. Противникът се възползва от грешките, а ние ги правим, но това е играта, няма игра без грешки. Някакъв феномен се случва всички наши грешки тази година да се наказват с гол.

Мисля, че бяхме много добре физически, но в този момент, когато бяхме по-добри, сгрешихме и то в центъра на терена. Контролирахме играта и очаквахме да вкараме втори гол. Получихме гол и всички се промени. В последните 15 минути Черно море беше просто по-добрият отбор.

Имаме на кого да разчитаме, просто такива се решенията за смените, за които няма да обяснявам сега. Няма как да кажа на Черно море да изиграем още един мач, за да видя как ще изглеждаме с основните си централни защитници. Трябва малко да се замислим, че определени играчи играят без необходимото самочувствие. Тези играчи нямат необходимото самочувствие да играят в такива важни срещи. Не знам защо, Вие ми дайте отговор. Следващият въпрос, защото циклим на едно място.

Напрежение има цяла година, работим под напрежение. Ще излезем от тази ситуация. Имаме подкрепата на феновете. Може би имаме разбирането от определена публика, която разбира нашето състояние и игрово, и финансово, и всякакво. Не съм видял напрежение след края на мача.

Напрежение: Опитаха да съблекат играч на Левски и последваха арести

На феновете искам да кажа, че имаме много добри млади футболисти, развиваме отбора си, имаме план как да излезем от ситуацията, но така се случва, че не можем да преодоляваме нашите противници”, заяви Костов.