Байерн не сгреши срещу Кьолн и остави Леверкузен сам да си свърши работата

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:0 при домакинството си на Кьолн в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Рафаел Герейро реализира в 65-ата минута, а в добавеното време Томас Мюлер добави втори гол.

Може да се окаже, че това е бил последният мач на баварците като шампиони от над десет години насам, защото в неделя Байер (Леверкузен) ще ги детронира, ако надвие Вердер (Бремен). Тимът на Томас Тухел все пак се бори за втората позиция, заради което има за какво все още да играе.

Срещата дойде между двата двубоя с Арсенал от четвъртфиналите в Шампионската лига, където германците таят надежди да стигнат възможно най-напред. Вероятно поради тази причина наставникът направи цели седем промени в стартовия си състав в сравнение с този от “Емиратс”. Мануел Нойер и Льорой Сане дори не бяха в групата, но неприятната новина е свързана с Кингсли Коман, който получи разтежение. Отделно в Лондон се контузи още един офанзивен футболист - Серж Гнабри, което ограничава треньора за реванша срещу “топчиите”.

Може да се каже, че Байерн имаше и късмет, че с травми не се оказаха още Хари Кейн и Матис Тел. И двамата бяха фаулирани грубо, но имаха шанс и доиграха срещата.

“Козлите” са в зоната на изпадащите - вече на 4 точки от 16-ото място, което праща на бараж.

Иначе Байерн създаде много положения, като даже удари две греди. Гостите също имаха три сериозни шанса - като два бяха още при 0:0. В 90-ата минута, при 1:0 за Байерн, грешка на Упамекано за малко да доведе до изравняване.

Направи впечатление, че този път публиката на “Алианц Арена” беше по-тиха от нормалното, което може да е свързано с факта, че този сезон титлата няма да бъде видяна там.

Още в началните минути Хари Кейн беше фаулиран много грубо в областта на глезена, но успя бързо да се завърне в игра. Иначе първата възможност дойде в 11-тата минута, когато Матис Тел стреля с десния крак, но вратарят Швебе спаси.

Гостите не изглеждаха притеснени и в 20-ата минута пропуснаха да излязат напред в резултата. Тогава Финкгрефе центрира точно към Адамян, който от границата на вратарското поле засече с глава, но право в ръцете на Свен Улрайх.

Точно десет минути по-късно баварците стигнаха до 100-процентов шанс, но също не успяха да го превърнат в попадение. В случая Кейн изведе Рафа Герейро сам срещу вратаря, но ударът му беше слаб и Швебе изби.

Самият Кейн получи възможност да се разпише в 35-ата, но от няколко метра стреля в лявата греда. Малко по-късно английският нападател създаде още една опасност, но тогава шутира в аут.

Кейн се измъкна от защитниците и в 41-вата, когато насочи кълбото с глава, но и сега не се стигна до гол, защото стражът на Кьолн плонжира и улови.

"Козлите" обаче напомниха за себе си в 43-тата, когато от сходна ситуация като тази с Адамян по-рано в мача Алиду също пропусна.

Секунди по-късно шансът спаси Кьолн след удар на Тел, който също срещна гредата - за втори път мача и общо 20-и от началото на сезона на сметката на Байерн.

Второто полувреме започна с контузията на Коман, който разтегна лявото бедро. На негово място се появи Мусиала.

В 53-тата Матис Тел отново проби отляво и с десния крак стреля в далечния ъгъл, но и този път нямаше късмет, защото вратарят пак спаси.

Байерн успя да поведе в 65-ата, когато Герейро изненада вратаря с далечен удар с левия крак - 1:0.

След този гол за Байерн стана по-лесно, защото и гостите видимо отпаднаха физически.

Чак в последната минута се стигна до напрежение пред Улрайх, и то след груба грешка на Упамекано. Тогава защитникът по погрешка подаде на съперников футболист точно пред Улрайх, но вратарят все пак успя да блесне и да спаси мрежата си.

В добавеното време Байерн удвои чрез Мюлер след сходен гаф в отбраната, но този път в тази на Кьолн.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!