Метц шокира Ланс

Отборът на Метц постигна изненадваща победа срещу тима на Ланс в среща от 29-ия кръг на френската Лига 1. Победните попадения отбеляза Жорж Микаутадзе (34’, 45’+2’), а за вицешампионите гол от дузпа отбеляза Флориан Сотока (13’).

Успехът изравни футболистите на Ласло Бьольони по точки с 16-ия Лориен, като отборът, който финишира на тази позиция в края на редовния сезон ще има възможността да играе в спасителен плейоф. Момчетата на Франк Хайсе от своя страна продължават да се отдалечават от участие в Шампионската лига през следващия сезон и вече са на цели 6 пункта от топ 4.

Още във 2-ата минута домакините можеха да поведат чрез Жан Жак Донле, който пое топката, залъга защитата и потърси директен удар, а стражът на Ланс - Брис Самба, спаси.

В 11-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Александър Укиджа извърши нарушение срещу Уесли Саид и реферът посочи бялата точка. Флориан Сотока стреля неспасяемо и отбеляза.

Метц опита да стигне до изравняването и го направи в 34-ата минута. Жорж Микаутадзе получи топката в наказателното поле и шутира бързо, като изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Малко преди края на първото полувреме домакините стигнаха до пълен обрат – Жорж Микаутадзе получи пас в наказателното поле и отбеляза второто си попадение в срещата.

В началото на втората част грузинецът бе близо до трети гол. Микаутадзе достигна до прецизен пас и шутира от добра ситуация, но Брис Самба спаси.

7 минути преди края на мача Анжело Фюлжини пропусна добра възможност да изравни резултата. Той стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но топката излезе в аут.