Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лацио не допусна изненада срещу Салернитана

Отборът на Лацио постигна очаквана победа срещу последния Салернитана с 4:1 в среща от 32-рия кръг на италианската Серия “А”. Головете за успеха на “орлите” отбелязаха Фелипе Андерсон (7’, 35’), Матиас Весино (14’) и Густав Исаксен (87’), а почетното попадение за “морските кончета” отбеляза Лум Чауна (16’).

Въпреки че успехът доближи римляните на само точка от шестия Аталанта, момчетата на Игор Тудор имат цели два мача повече от бергамските. Съставът на Салернитана пък е закотвен на дъното и все още има математически шансове да оцелее, но практически погледнато в предстоящите седмици се очаква да бъде потвърдено изпадането.

“Орлите” полетяха от самото начало и още преди изминаването на първите десет минути вече водиха в резултата. Фелипе Андерсон пое топката по десния фланг в средата на терена и напредна с висока скорост към наказателното поле, като по пътя си преодоля цели трима футболисти на гостите и се изправи очи в очи с вратаря Беноа Костил.

Четвърт час след началото преднината набъбна до два гола, като Луис Алберто изпълни опасно ъглов удар, което доведе до суматоха в пеналтерията, а там най-добре се ориентира Матиас Весино, който прати топката във вратата.

Така нещата започнаха да вървят към разгром в полза на момчетата на Игор Тудор, но “морските кончета” върнаха. Разсейване в халфовата линия на “небесно-сините” позволи на гостите да изнесат топката до противниковото наказателно поле и да центрират към Лум Чауна, който вкара с глава.

Последва затишие, но то не продължи твърде дълго и десет минути преди края на полувремето перфектна триходова комбинация между Кастейянос, Алберто и Андерсон върна преднината от два гола на домакините.

След почивката домакините демонстрираха превъзходството си и не дадоха шанс на съперника да се върне отново в мача. В 61-вата минута разсякъл отбраната на Салернитана пас се озова в краката на Луис Алберто, който стреля, но стражът на гостите от южна Италия Костил спаси.

Той нямаше същия късмет три минути преди края на редовното време, когато иколо Ровела пусна подаване към Густав Исаксен, който се откъсна по десния фланг и с диагонален удар по земя вкара за четвърти път в полза на столичния тим.

Така Игор Тудор и компания се върнаха на победния път след поражението в градското дерби срещу Рома миналата седмица и спечелиха за трети път в рамките на последните си четири шампионатни срещи. Играчите на Салернитана пък, които са с четвърти различен треньор от началото на сезона, нямат шампионатен успех от началото на календарната година, а в последните си 14 мача инкасираха цели 11 поражения.